Obraz Alt

O mnie

Tworząc sztukę inspiruję się pięknem, ukrytym w detalach codzienności. Inspiruje mnie natura, miejski szum, popękane ściany kamienic. Proste, czasem banalne piękno ukryte w codzienności. Tak naprawdę wszystko, co wpadnie mi w oko, może przyczynić się do powstania kolejnego obrazu. Maluję zgodnie z towarzyszącymi mi uczuciami. To one determinują formę, kolory i fakturę konkretnej pracy.

Tym, co cechuje moje prace jest bez wątpienia malarstwo gestu. Spontaniczność ruchów pędzla, nasycone monochromatyczne barwy oraz masy strukturalne tworzą delikatne naturalne cienie. Te aspekty idealnie określają mój ulubiony kierunek artystyczny – ekspresjonizm abstrakcyjny.

Stawiam na nieszablonowe rozwiązania, mieszam techniki, struktury, stosuje elementy odbijające światło, wszystko w celu uzyskania najlepszego efektu. Pracuje jedynie na płótnach lnianych i bawełnianych o wysokiej jakości, 3 lub 5-krotnie gruntowanych. Obrazy po ukończeniu zostają zawerniksowane i sygnowane. Zawsze daję z siebie wszystko i jestem całkowicie zaangażowana w projekt, nad którym pracuje.

– Karolina Treler